S-1131B28PD-N4NTFG
S-1131B28PD-N4NTFG
Part Number
S-1131B28PD-N4NTFG
Description
IC REG LINEAR 2.8V 300MA 6HSON
Data sheet
S-1131B28PD-N4NTFG.pdf
Delivery Services
S-1131B28PD-N4NTFG
Comments
    S-1131B28PD-N4NTFG Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.34V @ 100mA
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V