S-817A12APF-CUBTFG
S-817A12APF-CUBTFG
Part Number
S-817A12APF-CUBTFG
Description
IC REG LINEAR 1.2V 20MA SNT4A
Data sheet
S-817A12APF-CUBTFG.pdf
Delivery Services
S-817A12APF-CUBTFG
Comments
    S-817A12APF-CUBTFG Specifications
    Control Features-
    Current - Output20mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)1.58V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.2V