S-817A14APF-CUDTFG
S-817A14APF-CUDTFG
Part Number
S-817A14APF-CUDTFG
Description
IC REG LINEAR 1.4V 20MA SNT4A
Data sheet
S-817A14APF-CUDTFG.pdf
Delivery Services
S-817A14APF-CUDTFG
Comments
    S-817A14APF-CUDTFG Specifications
    Control Features-
    Current - Output20mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)1.58V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.4V