S-817A25APF-CUOTFG
S-817A25APF-CUOTFG
Part Number
S-817A25APF-CUOTFG
Description
IC REG LINEAR 2.5V 35MA SNT4A
Data sheet
S-817A25APF-CUOTFG.pdf
Delivery Services
S-817A25APF-CUOTFG
Comments
    S-817A25APF-CUOTFG Specifications
    Control Features-
    Current - Output35mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.51V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V