S-817A33APF-CUWTFG
S-817A33APF-CUWTFG
Part Number
S-817A33APF-CUWTFG
Manufactures
ABLIC Inc.
Description
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SNT4A
Data sheet
S-817A33APF-CUWTFG.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
S-817A33APF-CUWTFG
Comments
    S-817A33APF-CUWTFG Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesS-817
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-SMD, Flat Leads
    Control Features-
    Current - Output50mA
    Protection FeaturesShort Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.41V @ 10mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-4A
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V