S-817A35APF-CUYTFG
S-817A35APF-CUYTFG
Part Number
S-817A35APF-CUYTFG
Description
IC REG LINEAR 3.5V 50MA SNT4A
Data sheet
S-817A35APF-CUYTFG.pdf
Delivery Services
S-817A35APF-CUYTFG
Comments
    S-817A35APF-CUYTFG Specifications
    Control Features-
    Current - Output50mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.5V