S-817A37APF-CVATFG
S-817A37APF-CVATFG
Part Number
S-817A37APF-CVATFG
Description
IC REG LINEAR 3.7V 50MA SNT4A
Data sheet
S-817A37APF-CVATFG.pdf
Delivery Services
S-817A37APF-CVATFG
Comments
    S-817A37APF-CVATFG Specifications
    Control Features-
    Current - Output50mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.7V