S-817A43APF-CVGTFG
S-817A43APF-CVGTFG
Part Number
S-817A43APF-CVGTFG
Description
IC REG LINEAR 4.3V 65MA SNT4A
Data sheet
S-817A43APF-CVGTFG.pdf
Delivery Services
S-817A43APF-CVGTFG
Comments
    S-817A43APF-CVGTFG Specifications
    Control Features-
    Current - Output65mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.3V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)4.3V