S-817A46APF-CVJTFG
S-817A46APF-CVJTFG
Part Number
S-817A46APF-CVJTFG
Description
IC REG LINEAR 4.6V 65MA SNT4A
Data sheet
S-817A46APF-CVJTFG.pdf
Delivery Services
S-817A46APF-CVJTFG
Comments
    S-817A46APF-CVJTFG Specifications
    Control Features-
    Current - Output65mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.27V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)4.6V