S-817A54APF-CVRTFG
S-817A54APF-CVRTFG
Part Number
S-817A54APF-CVRTFG
Description
IC REG LINEAR 5.4V 75MA SNT4A
Data sheet
S-817A54APF-CVRTFG.pdf
Delivery Services
S-817A54APF-CVRTFG
Comments
    S-817A54APF-CVRTFG Specifications
    Control Features-
    Current - Output75mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.25V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5.4V