S-817B17AY-B-G
S-817B17AY-B-G
Part Number
S-817B17AY-B-G
Description
IC REG LINEAR 1.7V 20MA TO92-3
Data sheet
S-817B17AY-B-G.pdf
Delivery Services
S-817B17AY-B-G
Comments
    S-817B17AY-B-G Specifications
    Control Features-
    Current - Output20mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.99V @ 10mA
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.7V