S1DXM-A2C10M-AC24V
S1DXM-A2C10M-AC24V
Part Number
S1DXM-A2C10M-AC24V
Manufactures
Panasonic Industrial Automation Sales
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 7A 250V
Data sheet
S1DXM-A2C10M-AC24V.pdf
Category
Time Delay Relays
Delivery Services
S1DXM-A2C10M-AC24V
Comments
    S1DXM-A2C10M-AC24V Specifications
    SeriesS1DXM
    RoHSRoHS
    CircuitDPDT (2 Form C)
    FunctionOn-Delay
    Delay Time0.05 Sec ~ 10 Min
    Relay TypeMechanical Relay
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSocketable
    Voltage - Supply24VAC
    Termination StylePlug In
    Timing Initiate MethodInput Voltage
    Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC