S282-160-160-4.0
S282-160-160-4.0
Part Number
S282-160-160-4.0
Manufactures
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Description
THERMAL PAD, SHEET 160X160MM, TH
Data sheet
S282-160-160-4.0.pdf
Category
Thermal - Pads, Sheets
Delivery Services
S282-160-160-4.0
Comments
    S282-160-160-4.0 Specifications
    SeriesS282
    RoHSRoHS
    TypeInterface Pad, Sheet
    ColorPink
    ShapeSquare
    UsageThermally Conductive
    Outline160.00mm x 160.00mm
    Adhesive-
    Material-
    Thickness0.157" (4.00mm)
    Part StatusActive
    Backing, CarrierFiberglass
    Thermal Resistivity-
    Thermal Conductivity1.7W/m-K