S2CT025T-27.000-CT
S2CT025T-27.000-CT
Part Number
S2CT025T-27.000-CT
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
S2CT025T-27.000-CT.pdf
Delivery Services
S2CT025T-27.000-CT
Comments
    S2CT025T-27.000-CT Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency27 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply1.62V ~ 3.63V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)12mA