S2M05T-24.000-M
S2M05T-24.000-M
Part Number
S2M05T-24.000-M
Manufactures
Aker Technology USA
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
S2M05T-24.000-M.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
S2M05T-24.000-M
Comments
    S2M05T-24.000-M Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesS2
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency24 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply1.62V ~ 3.63V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)12mA