S318025T-25.000-CT
S318025T-25.000-CT
Part Number
S318025T-25.000-CT
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
S318025T-25.000-CT.pdf
Delivery Services
S318025T-25.000-CT
Comments
    S318025T-25.000-CT Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency25 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)6mA