S31810T-19.200-X1-CT
S31810T-19.200-X1-CT
Part Number
S31810T-19.200-X1-CT
Manufactures
Aker Technology USA
Description
XTAL OSC XO 19.2000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
S31810T-19.200-X1-CT.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
S31810T-19.200-X1-CT
Comments
    S31810T-19.200-X1-CT Specifications
    PackageStrip
    SeriesS3 X1
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    RatingsAEC-Q200
    FunctionEnable/Disable
    Frequency19.2 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±100ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Current - Supply (Max)6mA