S31810T-38.400-X1-CT
S31810T-38.400-X1-CT
Part Number
S31810T-38.400-X1-CT
Description
XTAL OSC XO 38.4000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
S31810T-38.400-X1-CT.pdf
Delivery Services
S31810T-38.400-X1-CT
Comments
    S31810T-38.400-X1-CT Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency38.4 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±100ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Current - Supply (Max)15mA