S325025T-12.288-CT
S325025T-12.288-CT
Part Number
S325025T-12.288-CT
Manufactures
Aker Technology USA
Description
XTAL OSC XO 12.2880MHZ HCMOS SMD
Data sheet
S325025T-12.288-CT.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
S325025T-12.288-CT
Comments
    S325025T-12.288-CT Specifications
    PackageStrip
    SeriesS3
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency12.288 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply2.5V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)8mA