S333025T-32.768K-CT
S333025T-32.768K-CT
Part Number
S333025T-32.768K-CT
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ HCMOS SMD
Data sheet
S333025T-32.768K-CT.pdf
Delivery Services
S333025T-32.768K-CT
Comments
    S333025T-32.768K-CT Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency32.768 kHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)3.5mA