S3A3305-50.000-L-X-CT
S3A3305-50.000-L-X-CT
Part Number
S3A3305-50.000-L-X-CT
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Data sheet
S3A3305-50.000-L-X-CT.pdf
Delivery Services
S3A3305-50.000-L-X-CT
Comments
    S3A3305-50.000-L-X-CT Specifications
    PackageStrip
    SeriesS3A LVDS
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVDS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency50 MHz
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)50mA