S3CT05T-24.000-X-CT
S3CT05T-24.000-X-CT
Part Number
S3CT05T-24.000-X-CT
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
S3CT05T-24.000-X-CT.pdf
Delivery Services
S3CT05T-24.000-X-CT
Comments
    S3CT05T-24.000-X-CT Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency24 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.62V ~ 3.63V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)12mA