S518025T-100.000-CT
S518025T-100.000-CT
Part Number
S518025T-100.000-CT
Manufactures
Aker Technology USA
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Data sheet
S518025T-100.000-CT.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
S518025T-100.000-CT
Comments
    S518025T-100.000-CT Specifications
    PackageStrip
    SeriesS5
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency100 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)25mA