S51810T-26.000-X1-M
S51810T-26.000-X1-M
Part Number
S51810T-26.000-X1-M
Manufactures
Aker Technology USA
Description
XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
S51810T-26.000-X1-M.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
S51810T-26.000-X1-M
Comments
    S51810T-26.000-X1-M Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesS5 X1
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    RatingsAEC-Q200
    FunctionEnable/Disable
    Frequency26 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±100ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Current - Supply (Max)6mA