S75025T-125.000-15-M
S75025T-125.000-15-M
Part Number
S75025T-125.000-15-M
Manufactures
Aker Technology USA
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Data sheet
S75025T-125.000-15-M.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
S75025T-125.000-15-M
Comments
    S75025T-125.000-15-M Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesS7
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency125 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply5V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)60mA