S75025T-49.152-15-M
S75025T-49.152-15-M
Part Number
S75025T-49.152-15-M
Description
XTAL OSC XO 49.1520MHZ HCMOS SMD
Data sheet
S75025T-49.152-15-M.pdf
Delivery Services
S75025T-49.152-15-M
Comments
    S75025T-49.152-15-M Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency49.152 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply5V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)30mA