S7A33025-106.250-P-X-M
S7A33025-106.250-P-X-M
Part Number
S7A33025-106.250-P-X-M
Manufactures
Aker Technology USA
Description
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVPECL
Data sheet
S7A33025-106.250-P-X-M.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
S7A33025-106.250-P-X-M
Comments
    S7A33025-106.250-P-X-M Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesS7A LVPECL
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVPECL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency106.25 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply2.5V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)70mA