S7A3305-175.000-P-X-CT
S7A3305-175.000-P-X-CT
Part Number
S7A3305-175.000-P-X-CT
Description
XTAL OSC XO 175.0000MHZ LVPECL
Data sheet
S7A3305-175.000-P-X-CT.pdf
Delivery Services
S7A3305-175.000-P-X-CT
Comments
    S7A3305-175.000-P-X-CT Specifications
    PackageStrip
    SeriesS7A LVPECL
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVPECL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency175 MHz
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)70mA