S7A3310-160.000-L-X-R
S7A3310-160.000-L-X-R
Part Number
S7A3310-160.000-L-X-R
Description
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD
Data sheet
S7A3310-160.000-L-X-R.pdf
Delivery Services
S7A3310-160.000-L-X-R
Comments
    S7A3310-160.000-L-X-R Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency160 MHz
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±100ppm
    Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)50mA