SC-17-E27JH
SC-17-E27JH
Part Number
SC-17-E27JH
Manufactures
KEMET
Description
CMC 2.75MH 17A 2LN TH
Data sheet
SC-17-E27JH.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
SC-17-E27JH
Comments
    SC-17-E27JH Specifications
    SeriesSC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypePower Line
    Part StatusActive
    Height (Max)1.260" (32.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension-
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC250V
    Current Rating (Max)17A
    Impedance @ Frequency-
    Operating Temperature-25°C ~ 120°C
    Inductance @ Frequency2.75 mH @ 100 kHz