SC-30-050H
SC-30-050H
Part Number
SC-30-050H
Manufactures
KEMET
Description
CMC 500UH 30A 2LN TH
Data sheet
SC-30-050H.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
SC-30-050H
Comments
    SC-30-050H Specifications
    SeriesSC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypePower Line
    Part StatusActive
    Height (Max)1.181" (30.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseHorizontal, No Base, 4 PC Pin
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension2.165" Dia (55.00mm)
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC250V
    Current Rating (Max)30A
    Impedance @ Frequency-
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Inductance @ Frequency500 µH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max)3mOhm