SCF4030-22-02
SCF4030-22-02
Part Number
SCF4030-22-02
Manufactures
Eaton - Electronics Division
Description
FUSE TRIGGERABLE 22A 48V 2 CELL
Data sheet
SCF4030-22-02.pdf
Category
PTC Resettable Fuses
Delivery Services
SCF4030-22-02
Comments
    SCF4030-22-02 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    TypePolymeric
    Ratings-
    Part StatusActive
    Lead Spacing-
    Time to Trip-
    Current - Max22 A
    Mounting TypeSurface Mount
    Voltage - Max48V
    Package / Case1612 (4030 Metric)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
    Size / Dimension0.157" L x 0.118" W (4.00mm x 3.00mm)
    Current - Trip (It)-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-20°C ~ 60°C
    Resistance - 25°C (Typ)-
    Current - Hold (Ih) (Max)-
    Resistance - Initial (Ri) (Min)2.29 Ohms
    Resistance - Post Trip (R1) (Max)1.8 mOhms