SCF5432-15-04
SCF5432-15-04
Part Number
SCF5432-15-04
Manufactures
Eaton - Electronics Division
Description
FUSE TRIGGERABLE 15A 36V 4 CELL
Data sheet
SCF5432-15-04.pdf
Category
PTC Resettable Fuses
Delivery Services
SCF5432-15-04
Comments
    SCF5432-15-04 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    TypePolymeric
    Ratings-
    Part StatusActive
    Lead Spacing-
    Time to Trip-
    Current - Max15 A
    Mounting TypeSurface Mount
    Voltage - Max36V
    Package / CaseNonstandard SMD
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Size / Dimension0.213" L x 0.126" W (5.40mm x 3.20mm)
    Current - Trip (It)-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Resistance - 25°C (Typ)-
    Current - Hold (Ih) (Max)-
    Resistance - Initial (Ri) (Min)1 mOhms
    Resistance - Post Trip (R1) (Max)3 mOhms