SCF5432-30-10
SCF5432-30-10
Part Number
SCF5432-30-10
Description
FUSE TRIGGERABLE 30A 62V 9-10C
Data sheet
SCF5432-30-10.pdf
Delivery Services
SCF5432-30-10
Comments
    SCF5432-30-10 Specifications
    Time to Trip-
    Current - Max30 A
    Mounting TypeSurface Mount
    Voltage - Max62V
    Package / CaseNonstandard SMD
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Size / Dimension0.213" L x 0.126" W (5.40mm x 3.20mm)
    Operating Temperature-
    Resistance - 25°C (Typ)-
    Current - Hold (Ih) (Max)-
    Resistance - Initial (Ri) (Min)0.5 mOhms
    Resistance - Post Trip (R1) (Max)2.5 mOhms