SCF9550-45-07
SCF9550-45-07
Part Number
SCF9550-45-07
Description
FUSE TRIGGERABLE 45A 80V 6-7CELL
Data sheet
SCF9550-45-07.pdf
Delivery Services
SCF9550-45-07
Comments
    SCF9550-45-07 Specifications
    Time to Trip-
    Current - Max45 A
    Mounting TypeSurface Mount
    Voltage - Max80V
    Package / CaseNonstandard SMD
    Thickness (Max)-
    Size / Dimension0.374" L x 0.197" W (9.50mm x 5.00mm)
    Operating Temperature-
    Resistance - 25°C (Typ)-
    Current - Hold (Ih) (Max)-
    Resistance - Initial (Ri) (Min)0.5 mOhms
    Resistance - Post Trip (R1) (Max)1.5 mOhms