SCR31H-225-2R0A014J
SCR31H-225-2R0A014J
Part Number
SCR31H-225-2R0A014J
Manufactures
KEMET
Description
CMC 1.4MH 22.5A 2LN TH
Data sheet
SCR31H-225-2R0A014J.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
SCR31H-225-2R0A014J
Comments
    SCR31H-225-2R0A014J Specifications
    SeriesSCR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypePower Line
    Part StatusActive
    Height (Max)1.732" (44.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseVertical, 4 PC Pin
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension1.772" L x 1.220" W (45.00mm x 31.00mm)
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC250V
    Current Rating (Max)22.5A
    Impedance @ Frequency-
    Operating Temperature25°C ~ 120°C
    Inductance @ Frequency1.4 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max)5mOhm