SDV1608S140C020YPTF
SDV1608S140C020YPTF
Part Number
SDV1608S140C020YPTF
Description
VARISTOR 80V 0603
Data sheet
SDV1608S140C020YPTF.pdf
Delivery Services
SDV1608S140C020YPTF
Comments
    SDV1608S140C020YPTF Specifications
    SeriesSDV
    RoHSRoHS
    Energy-
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Current - Surge-
    Maximum AC Volts10 V
    Maximum DC Volts14 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)80 V
    Varistor Voltage (Min)60 V
    Varistor Voltage (Typ)70 V
    Capacitance @ Frequency2 pF @ 1 MHz