SDV2012A220C251NPTF
SDV2012A220C251NPTF
Part Number
SDV2012A220C251NPTF
Manufactures
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description
VARISTOR 34V 60A 0805
Data sheet
SDV2012A220C251NPTF.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
SDV2012A220C251NPTF
Comments
    SDV2012A220C251NPTF Specifications
    SeriesSDV
    RoHSRoHS
    Energy0.2J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Current - Surge60 A
    Maximum AC Volts15.6 V
    Maximum DC Volts22 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)34 V
    Varistor Voltage (Min)26 V
    Varistor Voltage (Typ)30 V
    Capacitance @ Frequency250 pF @ 1 MHz