SDVL1608SD090PTHS151
SDVL1608SD090PTHS151
Part Number
SDVL1608SD090PTHS151
Manufactures
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description
VARISTOR 14V 90A 0603
Data sheet
SDVL1608SD090PTHS151.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
SDVL1608SD090PTHS151
Comments
    SDVL1608SD090PTHS151 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Energy0.1J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Current - Surge150 A
    Maximum AC Volts6.4 V
    Maximum DC Volts9 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)16 V
    Varistor Voltage (Min)11 V
    Varistor Voltage (Typ)14 V