SDVL1608SD101PTHS200
SDVL1608SD101PTHS200
Part Number
SDVL1608SD101PTHS200
Description
VARISTOR 120V 12A 0603
Data sheet
SDVL1608SD101PTHS200.pdf
Delivery Services
SDVL1608SD101PTHS200
Comments
    SDVL1608SD101PTHS200 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Energy0.03J
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Current - Surge20 A
    Maximum AC Volts75 V
    Maximum DC Volts100 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)132 V
    Varistor Voltage (Min)108 V
    Varistor Voltage (Typ)120 V