SDVL1608SD600PTHS300
SDVL1608SD600PTHS300
Part Number
SDVL1608SD600PTHS300
Description
VARISTOR 76V 20A 0603
Data sheet
SDVL1608SD600PTHS300.pdf
Delivery Services
SDVL1608SD600PTHS300
Comments
    SDVL1608SD600PTHS300 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Energy0.05J
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Current - Surge30 A
    Maximum AC Volts46 V
    Maximum DC Volts60 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)83 V
    Varistor Voltage (Min)69 V
    Varistor Voltage (Typ)76 V