SDVL1608SD650PTHS300
SDVL1608SD650PTHS300
Part Number
SDVL1608SD650PTHS300
Description
VARISTOR 82V 20A 0603
Data sheet
SDVL1608SD650PTHS300.pdf
Delivery Services
SDVL1608SD650PTHS300
Comments
    SDVL1608SD650PTHS300 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Energy0.05J
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Current - Surge30 A
    Maximum AC Volts50 V
    Maximum DC Volts65 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)91 V
    Varistor Voltage (Min)73 V
    Varistor Voltage (Typ)82 V