SDVL4532SD101PTHS152
SDVL4532SD101PTHS152
Part Number
SDVL4532SD101PTHS152
Manufactures
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description
VARISTOR 120V 1000A 1812
Data sheet
SDVL4532SD101PTHS152.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
SDVL4532SD101PTHS152
Comments
    SDVL4532SD101PTHS152 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Energy7J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Current - Surge1.5 kA
    Maximum AC Volts75 V
    Maximum DC Volts100 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)132 V
    Varistor Voltage (Min)108 V
    Varistor Voltage (Typ)120 V