SFAAC5000222MX0
SFAAC5000222MX0
Part Number
SFAAC5000222MX0
Manufactures
Knowles Syfer
Description
CAP FEEDTHRU 2200PF 500V AXIAL
Data sheet
SFAAC5000222MX0.pdf
Category
Feed Through Capacitors
Delivery Services
SFAAC5000222MX0
Comments
    SFAAC5000222MX0 Specifications
    SeriesSFAAC
    RoHSRoHS
    Current10 A
    Ratings-
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    Thread Size4-40
    Height (Max)-
    Mounting Type-
    Insertion Loss30dB @ 100MHz
    Package / CaseAxial, Bushing
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C