SFJNC5000103MX0
SFJNC5000103MX0
Part Number
SFJNC5000103MX0
Manufactures
Knowles Syfer
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 500V AXIAL
Data sheet
SFJNC5000103MX0.pdf
Category
Feed Through Capacitors
Delivery Services
SFJNC5000103MX0
Comments
    SFJNC5000103MX0 Specifications
    SeriesSFJN
    RoHSRoHS
    Current15 A
    Ratings-
    Tolerance±20%
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    Thread SizeM6x0.75
    Height (Max)-
    Mounting Type-
    Insertion Loss-
    Package / CaseAxial, Bushing
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C