SG-636PTF 18.4320MC3: ROHS
SG-636PTF 18.4320MC3: ROHS
Part Number
SG-636PTF 18.4320MC3: ROHS
Manufactures
Epson
Description
XTAL OSC XO 18.4320MHZ CMOS TTL
Data sheet
SG-636PTF 18.4320MC3: ROHS.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
SG-636PTF 18.4320MC3: ROHS
Comments
    SG-636PTF 18.4320MC3: ROHS Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesSG-636
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS, TTL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency18.432 MHz
    Part StatusLast Time Buy
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
    Size / Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply5V
    Frequency Stability-
    Height - Seated (Max)0.106" (2.70mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)17mA