SG-8002CA 50.0000M-SCML0
SG-8002CA 50.0000M-SCML0
Part Number
SG-8002CA 50.0000M-SCML0
Manufactures
Epson
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
SG-8002CA 50.0000M-SCML0.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
SG-8002CA 50.0000M-SCML0
Comments
    SG-8002CA 50.0000M-SCML0 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesSG-8002CA
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionStandby (Power Down)
    Frequency50 MHz
    Part StatusNot For New Designs
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±100ppm
    Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)28mA