SG-8018CG 70.2000M-TJHPA0
SG-8018CG 70.2000M-TJHPA0
Part Number
SG-8018CG 70.2000M-TJHPA0
Manufactures
Epson
Description
XTAL OSC XO 70.2000MHZ CMOS SMD
Data sheet
SG-8018CG 70.2000M-TJHPA0.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
SG-8018CG 70.2000M-TJHPA0
Comments
    SG-8018CG 70.2000M-TJHPA0 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesSG-8018
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency70.2 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply1.62V ~ 3.63V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Current - Supply (Max)8.1mA