SIT1602BC-81-25E-3.570000
SIT1602BC-81-25E-3.570000
Part Number
SIT1602BC-81-25E-3.570000
Description
MEMS OSC XO 3.5700MHZ H/LV-CMOS
Data sheet
SIT1602BC-81-25E-3.570000.pdf
Delivery Services
SIT1602BC-81-25E-3.570000
Comments
    SIT1602BC-81-25E-3.570000 Specifications
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency3.57 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply2.5V
    Frequency Stability±20ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)4.2mA