SIT1602BI-81-28N-32.768000
SIT1602BI-81-28N-32.768000
Part Number
SIT1602BI-81-28N-32.768000
Description
MEMS OSC XO 32.7680MHZ H/LV-CMOS
Data sheet
SIT1602BI-81-28N-32.768000.pdf
Delivery Services
SIT1602BI-81-28N-32.768000
Comments
    SIT1602BI-81-28N-32.768000 Specifications
    Ratings-
    Function-
    Frequency32.768 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply2.8V
    Frequency Stability±20ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)4.5mA